Bilinmesi Gerekenler, Ev Dekorasyon

Cam Balkon Kullanmanın Sağladığı 5 Kolaylık

Paylaşmak Önemsemektir!

Son yıllarda balkonlarda ve teraslarda sıklıkla tercih edilen cam balkonlar üretim tekniklerinin gelişmesiyle kullanılmaya başlanan ilk yıllara göre hem daha uygun fiyatlara temin edilebilmekte ve hem de yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz malzeme kalitesine, stabilliğe ve performansa sahip bir şekilde tasarlanabilmektedir. Peki nedir cam balkonların bu kadar çok talep görmesinin sebepleri?
  1. Her mevsim kullanılabilen ikinci yaşam alanı:

Teras veya balkonu olan bir eve sahip olmak çok güzel. Yazın aktif bir şekilde kullanabileceğiniz bu alanlar ne yazık ki kışları muhafaza edilemediğinden dolayı atıl durumda kalmaktadır. Fakat günümüz mimarisinde evlerin çekirdek ailelere dahi dar gelen tasarımlara sahip olması, insanların dört duvar arasında günleri yaşamaya iten bir felsefe yaşam sürmeleri onların kışın dahi bu alanları kullanmalarının gerekliliğini doğurmaktadır. Teraslarınızı ve balkonlarınızı dört mevsim boyunca kullanabilmek ve bu sayede ikinci bir yaşam alanı oluşturabilmek için cam balkon teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Cam balkon tercih ettiğiniz alanı döşeme tercihinize göre artık evinizde iki oturma odasına veya iki yatak odasına sahip olacaksınız.

  1. Cam balkon kapalıyken dahi kesintisiz manzara keyfi:

Cam balkonlar adından da anlaşılacağı üzere şeffaf yapıları sayesinde bulunduğunuz ortamdan dışarı baktığınızda kesintisiz bir görüntü sunmaktadır. Herhangi bir noktada panel tercih etmeden kapatılan alanın tamamında cam balkon tercih etmeniz halinde tabandan başlayarak tavana kadar manzara seyredebileceksiniz. Özellikle son dönemlerde sık tercih edilen tamamen çerçevesiz bir şekilde uygulanabilen cam teknolojisine sahip modeller bulunduğunuz ortamdan açık hava atmosferi alabilmenizi sağlıyor. Dış mekanın ferahlığı cam balkon sayesinde iç mekanın konforuyla birleştirilebiliyor.

  1. İçerisinin gözükmesini engelleyen teknoloji:

Geçmiş yıllarda tam randımanlı olarak cam balkon uygulaması gerçekleştirilemeyen U ve L şeklindeki balkonlarda dahi gelişen teknikler sayesinde cam balkon sistemi sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Sabit köşe birleşim profili kullanmaya gerek kalmadan 90 derece ve 270 derece köşeler dönecek şekilde monte edilebilen cam balkonlar bu sayede alanların tamamen açık olabilmesine sağlanıyor. Uygulamada ısı camlı katlanır cam tercih edilmesi ortamdaki ısı kaybını minimuma indirirken dışarıdan içerisinin gözükmesini engelleyici filmli camların tercih edilmesi tamamen size özel, farklı bakışlardan uzak bir alana sahip olmanızı kolaylaştırıyor.

  1. Yağıştan, rüzgardan koruma ve izolasyona destek:

Balkonun kapatılması hemen yakınında bulunan odayla adeta tampon bölge oluşturulmasını sağlamakta ve bu sayede özellikle soğuk kış günlerinde balkonun devamında olan iç mekanların izolasyonu konusunda avantaj sağlar. Bu avantaj enerji tasarrufu olarak ortaya çıkmakta ve kapalı balkon sayesinde ev ekonomisine katkı sağlanmış olmaktadır. Rüzgar ve yağış özellikle bahar ve kış aylarında yoğunlaşmaktadır. Balkonların kapatılması yoğun bir şekilde görülen rüzgarın ve yağışın olumsuz etkisini ortadan kaldıracaktır.

  1. Kirden ve tozdan arındırılmış bir mekan:

Her ne kadar balkonlar ve teraslar evlerin vazgeçilmez alanları arasında yer alsa da sürekli olarak kirlenmeleri ve tozlanmaları özellikle kadınları bunaltmaktadır. Mekânı tamamen kapatabilen, iyi yalıtılmış ve şık bir cam balkon sistemi balkonunuz ve terasınız ister küçük olsun ister büyük olsun alanı en iyi şekilde kullanmanızı sağlar. Bunun haricinde sağladığı en büyük avantaj hem zeminin hem de kurutmak için astığınız çamaşırın tozdan, kirden ve yağmurdan olumsuz etkilenmesini engeller.

 

 

2 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir